Home

НОВИ СЕРИЈАЛИ

ФЛЕШБЕК
Zhvillimi ekonomik dhe investimet

Спорт

Во Тетово се одржаа државни натпревари во одбојка

Во салата на ОУ „Гоце Делчев“ во Тетово денес се одржаа државни натпревари во одбојка, во женска конкуренција. Се натпреваруваа

Ракометарите на последни подготовки пред ЕП 2022 во Унгарија

Ракометната репрезентација на Македонија ги започна финалните подготовки пред настапот на Европското првенство во Унгарија. Нашата репрезентација на 03.01 и

Емисии

Регионални вести

Во Брвеница одржана 12-та седница на Советот

Советниците од Општина Брвеница, ја одржаа дванаесеттата седница на Советот. На дневниот ред се најдоа вкупно 14 точки. Главен акцент

Маричиќ: Гарантираме дека со нашата советничка листа ќе ги исполниме ветувањата

Секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ, при посетата на Тетово, даде поддршка на советничката листа на СДСМ истакнувајќи

Живе Алексовски: Ќе се посветиме на унапредување на економскиот раст и развој

Претседателот на Оптштинскиот огранок на СДСМ Тетово, одржа прес-конференција за новата инвестиција во ТИРЗ Тетово.

Подобро за Тетово : го исполнивме ветувањето – ги дониравме советничките плати

На прес конференција кандидатите за советници од независната листа „Подобро за Тетово“ информираа дека ги донирале платите на двајцата досегашни

СДСМ : Ќе се вложиме во зачувување и негување на културно-историското наследство

„Како дел од мнозинството во Советот на Општина Тетово, освен негувањето на историското и културното наследство, ќе се заложиме и