Home

НОВИ СЕРИЈАЛИ

ФЛЕШБЕК
Zhvillimi ekonomik dhe investimet

Спорт

Во Тетово се одржаа државни натпревари во одбојка

Во салата на ОУ „Гоце Делчев“ во Тетово денес се одржаа државни натпревари во одбојка, во женска конкуренција. Се натпреваруваа

Ракометарите на последни подготовки пред ЕП 2022 во Унгарија

Ракометната репрезентација на Македонија ги започна финалните подготовки пред настапот на Европското првенство во Унгарија. Нашата репрезентација на 03.01 и

Емисии

Регионални вести

Поголемата фрекфенција на граѓаните – ризик од зголемување на позитивни случаи на ковид 19 во Тетово

Поголемата фрекфенција на граѓаните, особено со доаѓањето на печалбарите и одржувањето на свадбени и други веселби, носат ризик од зголемување

Почна рокот за пријавување кандидати за советници во Општина Тетово

Како што информираше на денешната седница членот на Државната изборна комисија, Борис Кондарко, значаен рок за учесниците на изборите е

Доделени договори за финансиска поддршка за организација на локални манифестации и саеми за промоција на македонските земјоделски производи

На јавниот повик објавен од страна на министерството кон крајот на месец март годинава пристигнаа вкупно 61 апликација, од кои

Зголемен број на заразени со ковид во однос на претходната недела

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок констатирала дека има зголемување на бројот на позитивни случаи со ковид-19 во споредба

Преполни контејнери со купишта отпад кај православните гробишта во Тетово

Преполни контејнери со купишта отпад околу нив е сликата на горниот влез на православните гробишта и објектот на капелата во

До новите избори за членови на Советот на Општина Тетово, ингеренциите кои ги има Советот се пренесуваат кај градоначалникот, но со ограничени надлежности

До одржувањето на новите избори за членови на Советот на Општина Тетово, сите ингеренции кои ги има Советот се пренесуваат