Владимир Бојиќ нов одбојкар на Универзитет Тетово


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5061

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Одбојкарскиот клуб Универзитет Тетово во своите редови го доведе и петтото засилување овој зимски преоден рок. 30 годишниот репрезентативец на Црна Гора, Владимир Бојиќ, во Тетово пристигна од црногорскиот клуб Будва. Со доаѓањето на Бојиќ, Универзитет Тетово веќе има тројца интернационалци во своите редови, како и неколку македонски репрезентативци, со кои ќе атакува на висок пласман оваа сезона.

Дарко Ангеловски и Иван Хуртадо ми беа соиграчи. Мислам дека имаме квалитетна екипа. Не знам дали на крајот ќе бидеме први, но сигурен сум дека до крај ќе се бориме за првото место. – изјави новиот одбојкар на Универзитет Тетово, Владимир Бојиќ.

Тренерот на Универзитет Тетово, Дејан Симовски, не го крие задоволството од новите засилувања и најавува борба за висок пласман оваа сезона.

Се подготвуваме максимално за продолжението од сезоната. Задоволен сум од новите одбојкари и се надевам дека барем еден трофеј ќе дојде во Тетово оваа сезона. – изјави тренерот на Универзитет Тетово, Дејан Симовски.

Плеј-офот од првата машка одбојкарска лига на Македонија започнува на 15-ти месецов. Прв предизвик за Универзитет Тетово ќе биде дуелот против локалниот ривал Лирија од Жеровјане.

Материалы по теме:

Дејан Симовски гостин во Спортски преглед на К&М ТВ
Поранешниот Македонски одбојкарски репрезентативец и интернационалец, а сега тренер и играч на ОК Универзитет Тетово, Дејан Симовски, беше гостин во Спортскиот преглед на К&М ...
ОК „Универзитет Тетово“ со големи амбиции
Одбојкарскиот клуб Универзитет Тетово актѕивно се подготвува за продолжението на првата одбојкарска лига. За таа цел од клуб беа ангажирани неколку квалитетни одбојкари, од ...
Четири нови засилувања во ОК Универзитет Тетово
Раководството на Одбојкарскиот клуб Универзитет Тетово со неколку репрезентативни засилувања најавува атак на освојување на титулите во првенството и купот на Македонија. Клубот есенскиот дел од сезоната заврши на ...
Претседателот на ОФМ, Петар Јовановски, гостин во Спортски преглед
Одбојкарските првенства на Македонија, слично како и во останатите спортови, се во комплетен прекин и сеуште е неизвесно нивното продолжување. Актуелната состојба и плановите ...