Горан Јосифоски – Џемо го фати крстот во „Св.Кирил и Методиј“ – Тетово


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Горан Јосифоски – Џемо беше најсреќниот на Водици во соборниот храм „Свети Кирил и Методиј“, во Тетово. За него ова е прво скокање по светиот крст. 39-годишниот Горан, посака здравје и радост за сите граѓани.

„Прв пат скокам по крстот и оваа година јас го фатив. Очекувам радост, среќа и здравје“, рече Јосифоски.

Митрополитот тетовско-гостиварски господин Јосиф, отслужи празнична архиерејска литургија, а во дворот на црквата изврши чин на водосвет и спуштање на осветениот крст. На празникот беа присутни и министерот за внатрешни работи Наќе Чулев и пратеникот Влатко Ѓорчев.

Соборниот храм беше преполн со верници, кои во голем број го одбележија празникот Богојавление – Водици.

Материалы по теме:

За паушали на советниците во Тетово и Гостивар годишно се трошат по 104.000 евра
Вкупната годишна сума што ја добиваат членовите и претседателите на општинските совети во земјава надминува 215 милиони денари или нешто над 3,5 милиони евра. ...
Од денес започнува Велигденскиот пост
Од втори март започнува големиот Велигденски пост. Постот трае вкупно 48 дена и е еден од најстрогите во годината. „Овој пост започнува на 2 ...
Пазарниот четврток помалку раздвижен од порано
Цените се исти, но луѓето немаат пари - вака ја опишуваат ситуацијата трговците на градскиот пазар во Тетово. Четврток во градот е пазарен ден ...
Достава на храна во вонредна состојба
Мирно е по улиците во Тетово и тетовско за време на полицискиот час. Но, овие работници непречено си ги извршуваат своите обврски. Секој ден ...
Уписи во основно и средно образование
Од први јуни ќе започнат уписите на првачињата во тетовските училишта. Требаше да се реализираат од први мај, но заради ситуацијата со коронавирусот уписите ...