Донирана опрема за Клиничката болница во Тетово од страна на амбасадорката на Јапонија


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Со ново амбулантно возило ќе располага Клиничката болница во Тетово. Возилото е донација од Јапонската амбасада. Амбасадорката Кеико Ханеда, се сретна со градоначалничката Теута Арифи, а потоа се упати и во Клиничката болница, каде што на директорот Флорим Бесими му ја врачи донацијата.

„Ми претставува огромна чест и задоволство што повторно сум во Тетово, што можам да сум дел од донирањето на амбулантното возило за болницата. Имав одличен разговор со градоначалничката и се согласивме дека ќе продолжиме со успешната соработка. Последен пат кога го посетив Тетово го потпишавме договорот за донирање на амбулантното возило. Драго ми е што возилото пристигна токму на време, кога е најмногу потребно. Задоволна сум што луѓето од Јапонија можат да им помогнат на граѓаните од Тетово во однос на подобрување на животот, особено во овој период. Би сакала да се заблагодарам и на сите здравствени работници кои со нивната работа им помагаат на граѓаните во овие тешки времиња“, рече Ханеда.

Амбулантното возило ќе биде во служба на граѓаните на општина Тетово.

Материалы по теме:

Се асфалтира патот Тетово-Бродец
Се реализира и 3-та фаза од асфалтирањето на патот Тетово - Бродец во должина од речиси 1000 метри. Од општина Тетово информираат дека активностите ...
Достава на храна во вонредна состојба
Мирно е по улиците во Тетово и тетовско за време на полицискиот час. Но, овие работници непречено си ги извршуваат своите обврски. Секој ден ...
Донација компјутери за деца од социјален ризик во Гостивар
55 социјално загрозени семејства од подрачјето на Гостивар ќе добијат компјутери како донација, за да може децата да ја следат онлајн наставата. Гостиварска фирма ...
Граѓаните на Тетово со поделени мислења околу полицискиот час
Во Тетово не е регистриран ниту еден нов случај на Ковид-19 во последното деноноќие. Од оздравените 14 лица кои ги регистрира Институтот за јавно ...
Стефан: Сакам да направам светски рекорд во местење Рубикова коцка
Очигледна е вештината и брзината со кои овој 12 годишник успева да ја намести Рубиковата коцка. За да докажеме, снимателот ја размести коцката, а ...