ЖФК Љуботен ги започна подготовките


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Женскиот Фудбалски Клуб Љуботен од Тетово ги започна подготовките за пролетниот дел од Првата Женска МФЛ. Сите фудбалерки кои настапуваа во пролетниот дел се јавија на првата прозивка, која ја одржа Шефот на Стручниот штаб, Александар Пишовски, а присуствуваше и новото засилување, репрезентативката Сања Митрески. ЖФК Љуботен комплетните подготовки ќе ги одработи на терените во Тетово и тетовско.

Денеска ја имавме првата прозивка, а веќе од утре започнуваме со тренинзи. Во првата фаза ќе работиме на физичката подготвеност на фудбалерките, а потоа во втората фаза ќе одиграме неколку контролни натпревари – изјави тренерот на ЖФК Љуботен, Александар Пишовски.

Репрезентативката на Македонија до 19 години, Сања Митрески, во редовите на ЖФК Љуботен пристигна од стручкиот прволигаш АС Јунајтед. Таа изрази задоволство од трансферот и пристигнувањето во Тетово.

Моите очекувања се да имам добра минутажа во ЖФК Љуботен и се надевам дека ќе имаме добра сезона и добри резултати – рече Сања Митреска, веднаш после нејзината презентација.

ЖФК Љуботен постои веќе три години, а ова е втора сезона откако клубот се натпреварува во најквалитетната женска фудбалска лига на Македонија. Клубот есенскиот дел од сезоната го заврши на претпоследното, 13-то место на табелата, и во пролетниот дел ги очекува голема борба за опстанок во лигата, доколку, Фудбалската Федерација на Македонија одлучи да се формира и второлигашка конкуренција.

Материалы по теме:

ФК Ренова се подготвува во Охрид
Фудбалерите на Ренова во Охрид ја одработуваат втората фаза од подготовките за продолжението од Првата МФЛ. Таму веќе беа одиграни два контролни натпревари против ...
ФК Тетекс со 8 нови фудбалери ги започна подготовките
Фудбалерите на Тетекс веќе втор ден активно се подготвуваат за продолжението од сезоната во Третата Македонска фудбалска лига - Запад. Откако клубот избра ново ...
Шкендија и Жуниор официјално ја прекинаа соработката
Бразилскиот фудбалер за врска, Жуниор и ФК Шкендија официјално потврдија дека спогодбено ја раскинаа соработката. Бразилецот во Тетово пристигна пред 5 години од битолски ...
Дарко Савески ја пренесува состојбата со Ковид-19 во Германија
Поранешниот фудбалер на Тетекс, Ренова и голем број на други клубови, Дарко Савески, ја пренесува состојбата во Германија. https://www.youtube.com/watch?v=RxnM9p7yUGc
Радоњиќ: „Да ги насочиме младите на здрав и спортски живот“
После пауза од 15-тина години, пред две години повторно почна да функционира фудбалската школа на најстариот Македонски фудбалски клуб, Љуботен од Тетово. Во неа ...