Заврши есенскиот дел во женската фудбалска лига


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

Екипите кои се натпреваруваат во 1. ЖФЛ викендов го одиграа последното, 15. коло од есенскиот дел. Фудбалерките на Шкендија на домашен терен го совладаа директниот конкурент за опстанок, Топ Гол од Битола со 4-0, додека Љуботен беше поразен од кандидатот за титулата, Скопје 2014, со високи 8-0.

Резултати, 15. коло:

Шкендија – Топ Гол 4-0
Љуботен – Скопје 0-8
Шкупи – Тиверија 0-7
Борец – Истатов 1-2
Атлетико – Кочани 8-0
Каменица Саса – Плачковица 6-0
Деспина – Речица 2-0

Табела:
1. Каменица Саса 39
2. Тиверија 35
3. Деспина 34
4. Скопје 34
5. Ас Јунајтед 34
6. Речица 23
7. Истатов 21
8. Шкендија 21
9. Топ Гол 16
10. Љуботен 15
11. Борец 13
12. Шкупи 11
13. Атлетико 10
14. Плачковица 3
15. Кочани 0