Завршницата од одбојкарскиот Куп на Македонија во Струмица

Завршницата од одбојкарскиот Куп на Македонија во машка и женска конкуренција ќе се одигра викендов во спортската сала Парк во Струмица. Ждрепката која се одржа во просториите на Одбојкарската Федерација на Македонија одлучи во 1/2 финалето во машка конкуренција да се сретнат двете тетовски екипи, Универзитет Тетово и Шкендија.

Распоред на натпревари:

26.03.2021, петок – 1/2 финале мажи
16:00 – Универзитет Тетово – Шкендија
19:00 – Џио Струмица – Вардар

27.03.2021, сабота – 1/2 финале жени
16:00 – Вардар 2019 – Работнички
19:00 – Струмица – Јанта Волеј КВ

28.03.2021, недела
15:00 – Финале жени
18:00 – Финале мажи