Извлечени двојките за 1/8 финалето од Купот на Македонија

Денес во просториите на ФФМ беше извршена ждрепката за 1/8 финалето од Купот на Македонија.

Академија Пандев – Вардар
Македонија ЃП – Каменица Саса
Шкендија – Гостивар
Шкупи – Кит Го Пехчево
Кожуф – Силекс
Струга – Работнички
Брегалница Ш. – Беласица
Ренова – Пелистер

Се игра само по еден натпревар, ако заврши нерешено ќе се изведуваат директно пенали.

Натпреварите ќе се одиграат на 21.10. во 14:30 часот.

error: Content is protected !!