Како ќе продолжи второлигашкото кошаркарско првенство?


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Управниот одбор на Кошаркарската федерација на Македонија официјално го прекина првенството, но остана нејасно дали одлуката се однесува и на второлигашката конкуренција или само на првата лига. Од кошаркарскиот клуб Тетекс велат дека немаат добиено никакво известување за прекин на првенството, но тие се против продолжување на втората лига.

Во моментот на прекинот, екипите на ТФТ од Скопје и Црн Дрим од Струга беа на првите позиции во двете второлигашки групи, додека кошаркарите на Тетекс беа на четвртата позиција во групата Запад, позиција која им гарантираше разигрување за пласман во прволигашката конкуренција.

Материалы по теме:

ФК Тетекс со 8 нови фудбалери ги започна подготовките
Фудбалерите на Тетекс веќе втор ден активно се подготвуваат за продолжението од сезоната во Третата Македонска фудбалска лига - Запад. Откако клубот избра ново ...
Кошаркарското првенство дефинитивно прекинато
Управниот одбор на Кошаркарската федерација на Македонија, денес донесе одлука и дефинитивно да го прекине првенството. Според одлуката, оваа сезона нема да биде прогласен шампион на Македонија, а нема да ...
Кошарка: МЗТ Скопје – Гостивар 72-78
Кошаркарите на Гостивар забележаа голема победа на гостувањето кај МЗТ Скопје во рамки на 12-тото коло на 1 кошаркарска лига. Гостиварци за прв пат откако е обновен кошаркарскиот клуб ...
Кошарка: Утре Гостивар – Вардар
Викендов со натпреварите од 13-тото коло продолжува првата македонска кошаркарска лига. Екипата на Гостивар на домашен терен ќе има лесна задача против аутсајдерот Вардар. Гостиварци во моментов се на делба ...
Кошарка: Пораз на Гостивар, победа за Тетекс
КОЖУФ - ГОСТИВАР 87-82 Кошаркарите на Гостивар загубија во дербито на 14-тото прволигашко коло од Кожуф во Гевгелија. Двете екипи одиграа возбудлив и динамичен натпревар со многу пресврти на двете ...