Кошарка: Втора победа за КК Тетекс


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

Кошаркарите на Тетекс ја забележаа втората првенствена победа, откако на гости ја совладаа екипата на Мега Баскет од Прилеп со 71-61.

Резултати, 3. коло:
Мега Баскет – Тетекс 61-71
Партизан ВС – Спорт Тим 94-24
Ринија – Чаир 66-80
Хераклеа – Пелистер МК 82-77
Спарта – Охрид 79-82

Табела:
1. Чаир 6
2. Хераклеа 6
3. Тетекс 4 (натпревар помалку)
4. Спарта 4
5. Ринија 4
6. Охрид 4
7. Пелистер МК 4
8. Мега Баскет 4
9. Партизан ВС 3 (натпревар помалку)
10. Спорт Тим 3