Кошарка: Нова победа на КК Тетекс


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

Кошаркарите на Тетекс продолжуваат со одличните игри во 2. кошаркарска лига на Македонија. Во 4. коло Тетекс беше подобар од Ринија од Куманово на домашен терен со 87-67.

Резултати, 4. коло:
Тетекс – Ринија 87-67
Чаир – Хераклеа 84-80
Партизан ВС – Мега Баскет 101-50
Спорт Тим – Охрид 45-110
Пелистер МК – Спарта