Куп на Македонија: Шкендија и Ренова елиминирани


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

Резултати и стрелци – Куп на Македонија, 1/4 финале:

Силекс – Шкендија 0-0; 4-2 пен.

Струга – Ренова 1-0
(54′ пен. Нијас Лена)

Академија Пандев – Шкупи 2-1
(36′ Горан Томовски, 69′ Томислав Илиев – 63′ Дарбо Дембо)

Беласица – Македонија ЃП 1-4
(43′ Антонио Каланоски – 39′ 77′ Ермедин Адем, 57′ Андерсон Барбоса, 85′ Абдул Калид)

Натпреварите од Купот на Македонија ќе продолжат со 1/2 финалето, кое е планирано да се одигра на 07.04.2020.