Куп на РМ: Ренова и Гостивар лесно во 1/8 финале


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

Куп на Македонија, 1/16 финале – резултати и стрелци:

Охрид Лихнидос – Ренова 0-4
(12′ Шефит Шефити, 24′ Ален Јашароски, 68′ Артан Велиу, 72′ Емран Рамадани)

Гостивар – Тиквеш 5-0
(41′ Бленди Бектеши, 60′ Малиќ Белули, 72′ 79′ Валтрин Ќаили, 89′ Едиз Спахиу)

Вардар Ф. – Вардар Ск. 2-2; 6-7 пен.
(72′ пен, 74′ Елмир Алији – 38′ пен Дејан Блажевски, 56′ Филип Петковски)

Силекс – Тетекс 3-0
(30′ Стефан Ѓуриќ, 70′ Пепи Горгиев, 88′ Денис Ристов)

Пелистер – Љуботен 4-0
(57′ Анес Хот, 77′ Борче Маневски, 79′ 82′ Љавдрим Фазлију)

Кит Го Пехчево – Скопје 2-1

Македонија ЃП – Победа 0-0; 5-4 пен.

Каменица Саса – Борец 2-2; 3-1 пен.

Влазрими – Работнички 0-0; 3-4 пен.

Велешта – Кожуф 1-2

Слога В. – Шкупи 1-2

Росоман – Беласица 1-5

Слободни беа екипите на Шкендија, Струга, Академија Пандев и Брегалница Ш.