ЛЕ: Ренова – Хајдук 0-1


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

Фудбалерите на Ренова загубија со 0-1 од сплитски Хајдук, во рамки на 2. коло од Квалификациите за Лигата на Европа. Единствениот гол на натпреварот беше дело на капитенот на Хајдук, Мијо Цакташ, уште во 4. минута.

Ренова одигра одлично второ полувреме и недостасуваше само среќа за фудбалерите на Ренова да успеат да извлечат поволен резултат од овој натпревар, па дури и да поминат во следното коло.