Младите каратисти кои се закитија со медали беа на прием кај Таравари


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Младите каратисти од клубот „Асиарт“ од Гостивар кои освоија медали на неодамнешното Државно карате првенство за деца беа на прием кај градоначалникот Арбен Таравари.

За спортскиот успех добија честитки и пофалници. то Државно карате првенство за деца беа на прием кај градоначалникот Арбен Таравари.

„Ние како гостиварци сме горди на успехот на овие млади каратисти и се надеваме дека тие ќе одат по патот на нивниот тренер, Берат Јакупи. Да не` прават горди и понатаму, со нови успеси во нашата држава, во регионот, а зошто да не и подалеку“, рече градоначалникот.

Поддршката од институциите е многу значајна за младите спортисти кои на таков начин се мотивираат да продолжат да работат за уште подобри резултати, нагласи тренерот Берат Јакупи.

На Државното карате првенство за деца, Амина Абдураими и Редон Сејфули освоија златни, додека Сејдула Фидани и Ермал Имери сребрени медали.

Материалы по теме:

Критична е состојбата со коронавирус во Гостивар
Силниот есенски бран на коронавирусот не го одминува и регионот на Гостивар. Иако, состојбата на почетокот од есента беше стабилна, периодов секојдневно се бележат ...
Лекарите во Гостивар апелираат граѓаните навреме да бараат медицинска помош
Медицинарите во Гостивар имаат полни раце работа, откако периодов се влоши состојбата со коронавирусот на подрачјето. Бројот на активно болни надмина 210, а епидемиолошката ...
Нови три случаи на корона во Гостивар и еден во Општина Врапчиште
Поголема внимателност и почитување на мерките на заштита од корона во текот на изборната кампања и во пресрет на доаѓањето на иселениците. Ваква препорака ...
Советот на Гостивар за прв пат одржа онлајн седница
Дваесет и четвртата седница на Советот на Општина Гостивар ќе се памети како првата од формирањето на ова тело, која се одржала онлајн. Наместо на вообичаените ...
Прес на градоначалникот Таравари за 3 години раководење
Со видео презентација на реализирани проекти и прес конференција, градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари, направи пресек на тригодишното раководење со Општина Гостивар. „И покрај ...