ОК „Универзитет Тетово“ со големи амбиции


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Одбојкарскиот клуб Универзитет Тетово актѕивно се подготвува за продолжението на првата одбојкарска лига. За таа цел од клуб беа ангажирани неколку квалитетни одбојкари, од кои се очекува клубот да се замеша во борбата за врвот на табелата. Нови имиња во тетовскиот прволигаш се македонските репрезентативци Клопчевски и Стошиќ, потоа репрезентативецот на Косово Адриатик Бериша, а најавени се и уште неколку квалитетни одбојкари. Воедно, соработкјата беше продолжена со Дарко Ангеловски, македонскиот репрезентативец кој и во есенскиот дел од сезоната настапуваше за Универзитет Тетово.

„Имаме одлични услови за работа со екипата, што не е случај со другите екипи во земјава. Во тој поглед функционираме одлично. Амбициите се пласман во првите три на табелата, се друго би било неуспех за нас“ – рече Дејан Симоски, тренер и играч на ОК „Универзитет Тетово“.

Одбојкарите на Универзитет Тетово есенскиот дел од првенството го завршија на 4-тата позиција на табелата. Првнството во првата одбојкарска лига на Македонија продолжува кон средината на идниот месец, односно викендот 15 и 16 Февруари.

Материалы по теме:

Четири нови засилувања во ОК Универзитет Тетово
Раководството на Одбојкарскиот клуб Универзитет Тетово со неколку репрезентативни засилувања најавува атак на освојување на титулите во првенството и купот на Македонија. Клубот есенскиот дел од сезоната заврши на ...
Дејан Симовски гостин во Спортски преглед на К&М ТВ
Поранешниот Македонски одбојкарски репрезентативец и интернационалец, а сега тренер и играч на ОК Универзитет Тетово, Дејан Симовски, беше гостин во Спортскиот преглед на К&М ...
Претседателот на ОФМ, Петар Јовановски, гостин во Спортски преглед
Одбојкарските првенства на Македонија, слично како и во останатите спортови, се во комплетен прекин и сеуште е неизвесно нивното продолжување. Актуелната состојба и плановите ...
Владимир Бојиќ нов одбојкар на Универзитет Тетово
Одбојкарскиот клуб Универзитет Тетово во своите редови го доведе и петтото засилување овој зимски преоден рок. 30 годишниот репрезентативец на Црна Гора, Владимир Бојиќ, ...