Почина жена од Гостивар позитивна на коронавирус, во тетовско 6 новозаболени


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Почината жена од Гостивар, 6 нови потврдени случаи од регионот на Тетово, 23 новозаболени, а 111 оздравени од коронавирус во земјава. Ова се најновите податоци од Министерството за здравство за состојбата со Ковид 19, во изминатото деноноќие во полошко и Македонија

Според нашите информации, пациентката од Гостивар, на возраст од 59 години боледувала од друга тешка дијагноза. Пред два дена во лоша состојба најпрво била хоспитализирана на инфективното одделение во гостиварската болница, а потоа префрлена во болницата „8 Септември“ во Скопје, каде синоќа починала.  

Освен овој, регистрирани се уште 3 смртни случаи, се работи за жител на Скопје и две жени од кумановско. 

Во збирната стистистика на Институтот за јавно здравје, регионот на Тетово е со вкупно 82 позитивни случаи на корона, додека гостиварскиот со 17.

Надлежните сметаат дека е многу важно граѓаните да се однесуваат внимателно, според мерките и препораките.

„Да носат маски, да држат социјална дистанца и да одржуваат високо ниво на хигиена, тоа се најважните работи“, вели гостиварскиот градоначалник Таравари.

Вкупната бројка на дијагностицирани со корона во нашата земја изнесува 1.465, бројката на оздравени пациенти е 738 , на починати е 77 , а во моментов активни случаи има 650.

Материалы по теме:

Гостивар моментално со 264 активно заразени со коронавирус
Од почетокот на месец август гостиварскиот регион се наоѓа во највисоката фаза на ризик од ширење на коронавирусот. Заедно со Скопје, Штип и Куманово, ...
Наставничката Дамческа ја пренесува состојбата со Ковид-19 во Австралија
Наставничката по Македонски и Англиски јазик во Мелбурн, Татијана Дамческа, ја пренесува состојбата со Ковид-19 во Австралија и како оваа земја се справува со ...
Протокол за тренинг на индивидуалните спортови
https://www.youtube.com/watch?v=gwMkjLrclIU
Кризен штаб Гостивар: Состојбата со корона стана сериозна
Трендот на зголемување на бројката на заразени со коронавирус на гостиварското подрачје кој почна минатата недела, на денешниот состанок на Меѓуопштинскиот Кризен штаб се ...
Нема новозаразени со корона во гостиварско, повеќето позитивни се асимптоматски
По викендов, во кој беа регистрирани вкупно 9 новозаразени, денес нема нови случаи на корона во гостиварскиот регион. Надлежните ја оценуваат состојбата како релативно ...