Пошта отвори нов пункт со шалтери во Гостивар


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5061

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Подружницата на Пошта во Гостивар го зголеми шалтерскиот капацитет. Денес официјално беше пуштен во употреба нов пункт за услуги за граѓани и правни лица, кој е лоциран во близина на зградата на гостиварскиот Основен суд. На отворањето присуствуваше и генералниот директор на Пошта, Јани Макрадули.

„На овој начин се приближуваме до граѓаните, она што е наше мото како менаџмент, да не чекаат премногу и да придонесеме во намалувањето на влијанието на пандемијата. Овој преубав објект е направен со наши средства, користени се делови од други пошти кои се затворија и навистина покажуваме дека Пошта може сама и да се снајде за некои работи“, изјави Макрадули.

Макрадули информираше дека при крај се тендерските процедури за реновирање на главниот поштенски објект во Гостивар, кај Саат кулата и се очекува наскоро да почнат работите. Генералниот директор исто така најави нови вработувања.

На тендерот за реконструкција на гостиварската главна пошта се пријавиле осум фирми во Гостивар. Со проектот, кој е вреден околу 200 илјади евра, нов лик ќе добијат и шалтерската сала и канцелариите на администрацијата.

Новиот пункт на Пошта во Гостивар ќе биде отворен секој работен ден, од понеделник до петок, во една смена од 8 до 16 часот.

Материалы по теме:

За повеќе паркинг места во Гостивар, дел од паралелното зонско преминува во косо
Недостатокот на паркинг простор е долгогодишен проблем во Гостивар, кој им создава нервози и маки и на возачите и на сообраќајната полиција. Јавното претпријатие ...
Одлуката за катни гаражи во Гостивар пред општинскиот Совет
Општина Гостивар ја започнува постапката за доделување на договор за јавно-приватно партнерство за проектирање, изградба и управување на катни гаражи. Предвидено е да бидат ...
Собир во Гостивар во чест на 76 години од Февруарскиот поход
Со пригоден собир и положување на цвеќе во Гостивар беа одбележани 76 години од борбените операции од НОБ, познати како Февруарски поход. Настанот го ...
Во Гостивар нема заразени со корона, 11 лица се во домашна изолација
Бројката на заболени од опасниот коронавирус во Македонија се искачи на седум. Здравствените екипи кои ги следат тековите на гостиварското подрачје, оценуваат  дека за ...
50 до 60% од брзите ковид тестови во Гостивар со позитивен резултат
Во гостиварскиот регион, како и во поголемиот дел од земјава ширењето на коронавирусот периодов не стивнува. Матичните лекари бараат термин повеќе за брзи тестови, ...