Пријавени измама и физички напад во Гостивар


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

35 годишен гостиварец вчера во Полициската станица Гостивар, пријавил дека бил измамен од лице на кое му дало 8.000 евра за купување стан. Според пријавеното, случајот датира од 2017-та година, кога познаник на гостиварецот го повикал кај него за со друго лице да се договорат за купување на стан, во склоп на хотел во Струга. Гостиварецот се сретнал со посоченото лице и се договориле да го купи станот за цена од 8.000 евра. Сумата му ја исплатил во два наврати, а добил и клучеви наводно од станот што го купува. Кога отишол во хотелот во Струга, гостиварецот бил известен дека лицето на кое му дало пари не поседува стан, а му било дозволено тоа и да го провери. По повторна средба и разговор со лицето на кое му ги дало парите, гостиварецот дознал дека бил измамен и го пријавил случајот, Полицијата соопшти дека презема мерки за негово расчистување.

МВР информира и за пријава за физички напад во Гостивар. Вчера попладне 64 годишно лице, вработено како лекар во гостиварската болница, пријавило дека во Ургентен центар Гостивар бил физички нападнат од 44 годишен колега, лекар во Ургентен. Сочинет е записник за констатиран прекршок и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Материалы по теме:

Само 4 регистрирани случаи на грип сезонава во Гостивар
Грипот падна во сенка на коронавирусот. За разлика од претходните години, кога овој период грипот беше најчестата зараза меѓу граѓаните, годинава заболените може да ...
Советот на Гостивар изгласа буџетски одлуки и доделување пари за спортски клубови
Општина Гостивар бележи рекордни показатели на реализација на буџетот за 2019-та година, а ваквиот тренд продолжува и во првите месеци од оваа година, потенцираа ...
Кошарка: МЗТ Скопје – Гостивар 72-78
Кошаркарите на Гостивар забележаа голема победа на гостувањето кај МЗТ Скопје во рамки на 12-тото коло на 1 кошаркарска лига. Гостиварци за прв пат откако е обновен кошаркарскиот клуб ...
Гостивар ја пребродува кризата со корона, почитување на мерките сепак мора да има
Кризата со коронавирусот на гостиварското подрачје постепено се надминува. Состојбата е стабилна без пораст на заболени, оценуваат надлежните. Од  вкупно 19 дијагностицирани лица со ...
Коронакризата не влијаела врз наталитетот во Гостивар
Ковид пандемијата до сега немала влијание врз наталитетот во Гостивар. Иако на гинеколошко-акушерското одделение во гостиварската болница се родиле 20-тина бебиња помалку во однос ...