Радоњиќ: „Да ги насочиме младите на здрав и спортски живот“


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5061

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

После пауза од 15-тина години, пред две години повторно почна да функционира фудбалската школа на најстариот Македонски фудбалски клуб, Љуботен од Тетово. Во неа членуваат 50-тина млади фудбалери кои се натпреварувааат во Детската лига на Фудбалската федерација на Македонија, како и во Регионалната полошка лига. За развојот на младите фудбалери се задолжени двајцата тренери, поранешниот капитен на ФК Тетекс како и интернационалец во Германија, Среќко Мисајлоски и поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Ивица Радоњиќ.

„Целта на младинската школа на ФК Љуботен е во иднина повторно да произведува фудбалери кои ќе настапуваат за сениорската екипа, но и да ги насочи младите на здрав и спортски живот“ – рече Ивица Радоњиќ, еден од тренерите во младинската школа на ФК Љуботен.

Младинските категории на ФК Љуботен со тренинзи за пролетниот дел од сезоната ќе започнат на 3-ти Февруари (понеделник).

Материалы по теме:

Тетовецот Мирослав Атлески ја пренесува состојбата со Ковид-19 во Норвешка
Тетовецот Мирослав Атлески, кој во својата кариера настапуваше за Тетекс и Силекс, а во моментов е играч и помочник тренер во петтата лига на ...
Ќумбев и Атлески гости во Спортски преглед на К&М ТВ
Претседателот на Синдикатот на фудбалери на Македонија, Панче Ќумбев, и поранешниот фудбалер на Тетекс и Силекс, Мирослав Атлески, беа гости во Спортскиот преглед на ...
Младинските фудбалски школи апелираат за помош!
Тренерите и лицата ангажирани во 50-тина младински фудбалски школи во земјава испратија заедничко барање до Фудбалската Федерација на Македонија и Агенцијата за Млади и ...
ЖФК Љуботен ги започна подготовките
Женскиот Фудбалски Клуб Љуботен од Тетово ги започна подготовките за пролетниот дел од Првата Женска МФЛ. Сите фудбалерки кои настапуваа во пролетниот дел се ...
ФК Тетекс: Ново раководство и нов Стручен штаб
Фудбалскиот клуб Тетекс од Тетово зимската пауза ја искористи да назначи ново раководство. Во новиот Управниот одбор останаа дел од членовите од претходното раководство, ...