Ракомет: Чешка – Македонија 27-25


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Ракометната репрезентација на Македонија го забележа првиот пораз на 14-тото ракометно европско првенство. Нашите ракометари во второто коло загубија од Чешка со 27-25. Македонија одигра одлично прво полувреме кое заврши во наша корист од 11-9. Сепак, во вториот дел чешките ракометари одлично и веднаш го презедоја водството, кое успеаја да го сочуваат до крајот на натпреварот. Најдобар во македонската репрезентација беше капитенот Кирил Лазаров со дури 11 погодоци.

И покрај поразот, Македонија сеуште има шанси за пласманот во следната фаза. За тоа ќе биде потребна победа над домаќинот Австрија, на натпреварот кој ќе се одигра утре со почеток во 18 часот и 15 минути во Виена.

Материалы по теме:

Ракомет: Македонија – Украина 26-25
Македонската ракометна репрезентација со победа го започна настапот на 14-тото Европско првенство. Нашата репрезентација синоќа многу потешко од очекувано ја совлада Украина со минимални 26-25. Македонија речиси во целиот натпревар ...
Ракомет: Австрија – Македонија 32-28
Ракометната репрезентација на Македонија забележа тежок пораз од домаќинот Австрија во рамки на третото коло на Европското првенство. Конечниот резултат од 32-28 за Австрија на крајот значеше чесен пораз за ...
Македонија – Косово повторно одложено
Плеј-оф натпреварот за пласман на Европското првенство, помеѓу Македонија и Косово по втор пат е одложен. УЕФА на вчерашниот видео состанок со сите 55 членки донесе неколку одлуки за ...
РФМ аплицира за вајлд-карта за Светското во Египет
Машката ракометна репрезентација на Македонија со одлука на Европската федерација службено беше елиминирана од квалификациите за настап на Светското првенство во Египет во 2021 година. Нашата ререзентација во плеј-офот требаше ...