Резултати 1. МФЛ, 2. коло


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

Резултати и стрелци 1. МФЛ, 2. коло

Шкендија – Струга ТЉ 2-0
Тотре 28′, Дориев 90+2′

Борец 1919 – Ренова 1-1
Радовиќ 40′ – Стоименовски 89′ аг

Силекс – Пелистер 2-2
Мустафов 43′, Ивановски 58′ – Фазлиу 6′, Танушев 76′

Работнички – Беласица 2-0
Ѓурѓевиќ 38′ 50′

Академија Пандев – Вардар 0-1
Блажевски 77′ пен.

Шкупи 1927 – Македонија ЃП 1932 3-1
Јусуфи 4′ Дембо 76′ пен, Диак 90+3′ – Емини 54′ пен

Табела:
Силекс, Шкупи 1927, Шкендија, Пелистер и Борец по 4, Работнички, Вардар и Македонија ЃП 1932 по 3, Ренова 2, Струга ТЉ 1, Академија Пандев и Беласица 0.