Се асфалтира патот Тетово-Бродец


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Се реализира и 3-та фаза од асфалтирањето на патот Тетово – Бродец во должина од речиси 1000 метри. Од општина Тетово информираат дека активностите започнале од месноста Бањиче, а деновиве интензивно се работи на завршување на работите.

„Се завршува третата фаза деновиве, интензивно се работи на асфалтирање на патот. Освен тоа ќе се постави и улично осветлување. Ова е проект кој е поддржан од Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој. Се работи за локација на која граѓаните често се движат, особено последниот период“, вели Снежана Новаковска, од Секторот за односи со јавност при Општина Тетово.

Од општината додаваат дека деновиве започнале и градежните работи на проектот „Пикник Место Бањиче“, со кој се предвидува регулирање на речното корито, базени за искористување на термоминералните ресурси и инсталација на урбана опрема. Овој проект е во вредност од 14.980.600 денари и е финансиран од грантови, за кои Општина Тетово се пријави во Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој на РСМ, велат од Општината.

Материалы по теме:

Тетовци се уште не размислиле дали ќе се вакцинираат
200 илјади вакцини се очекува да пристигнат месецов во земјава. Вчера беше потпишан договорот за набавка на вакцини од кинескиот производител „Синофарм“. Многу земји ...
Нема гужва пред пошта, но се уште има пред банките
Конечно почна да работи поштата во Тетово, за да можеме да си ги платиме сметките. Претходно чекавме дури по 5 часа - велат Тетовци ...
ОУ „Исмаил Ќемали“ во Гостивар стана дел од германскиот проект „Партнери на иднината“
Со потпишување на договор на пригоден настан, се официјализираше соработката меѓу Основното училиште „Исмаил Ќемали“ во Гостивар и Гете институтот, со кој гостиварското ...
Карантинот доведе до намалување на загадувањето – но, потребни се конкретни мерки
22 април се одбележува како Светски ден на планетата Земја. Светот во моментов се соочува со глобална криза - пандемијата од коронавирусот. Светските медиуми и институции ...
Во тетовско 14, во гостиварско 12 новозаболени со ковид
Летово 2020-та година за граѓаните несомнено е како ниедно друго до сега. Наместо шетање и одмори, во центар на вниманието ги имаат ковид пандемијата ...