Се врши дезинфекција на влезови од станбени згради во Тетово


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Една од мерките против ширењето на коронавирусот е и дезинфекцијата на јавните површини. Како помагачи во целокупниот процес се и вработените од Територијалната противпожарна единица од Тетово, кои деновиве се мобилизирани со целокупните свои капацитети и секојдневно вршат чистење и дезинфекција на улиците.

„Ние сме целосно мобилизирани и постојано сме на терен. Ги чистиме и деизнфицираме улиците секоја вечер, се со цел да бидеме во служба на граѓаните“, рече Алити.

Од општина Тетово известија и дека се работи на дезинфекција на влезовите од станбените згради.

„Како што најавивме, започнавме со дезинфекција и на влезовите од станбените згради. Завршена е деизнфекција на улиците 120 и 121, како и околу Зелениот пазар во Тетово. Улиците продолжуваме да ги чистиме во градското подрачје, а повторно апелираме до граѓаните да ги почитуваат препораките“, истакна Снежана Новаковска од Општина Тетово, Оддел за односи со јавност.

Од општината и територијалната противпожарна единица истакнаа дека располагаат со доволно механизација и луѓе за регуларно спроведување на донесените мерки против ширењето на коронавирусот.

Материалы по теме:

Речиси 5 месеци без музички настани – епидемијата со Ковид-19 – голем удар за музичарите
Летото вообичаено е период кога живата музика била застапена речиси во секој ресторан и кафуле. Ова лето е поразлично од останатите. Угостителските објекти и ...
Блокирана жиро сметката на Општина Гостивар
Општина Гостивар од утрово е со блокирана жиро сметка. Градоначалникот Арбен Таравари изјави дека сметката била блокирана од извршител, за неисплатени додатоци на плати ...
Нема гужва пред пошта, но се уште има пред банките
Конечно почна да работи поштата во Тетово, за да можеме да си ги платиме сметките. Претходно чекавме дури по 5 часа - велат Тетовци ...
Задолжителна заштита и дезинфекција пред влегување во маркет
Задолжително носење заштитна маска и дезинфицирање на рацете на самиот влез од маркетот. Ова се мерките кои се преземаат низ тетовските маркети, а работното ...
Стефан: Сакам да направам светски рекорд во местење Рубикова коцка
Очигледна е вештината и брзината со кои овој 12 годишник успева да ја намести Рубиковата коцка. За да докажеме, снимателот ја размести коцката, а ...