Случаи на насилство и кражба викендов во Тетово и Гостивар


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Полицискиот билтен за викендов што измина бележи повеќе настани врзани со насилство, напад и кражба. Триесет и двегодишен жител на тетовска Стримница вчера (27 декември) околу 21 часот и 20 минути, во СВР Тетово пријавил дека неговата мајка во семејниот дом физички била нападната од неговата поранешна сопруга на возраст од 30 години од Шемшово, а која и го одзела и мобилниот телефон. Пријавената во 23 часот и 10 минути во Стримница лишена е од слобода и задржана во Полицискста станица Тетово за расчистување и документирање на случајот.

Вчеравечер околу 22 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово во Стримница лишиле од слобода 52-годишен тетовец, кој по вербална расправија со 20 годишник од ова тетовско село, му вперил пиштол и, според пријавеното, го репетирал, а потоа заминал. Тетовецот бил задржан во Полициска станица, пиштолот „застава пара“ со рамка со 5 куршуми, калибар 9 милиметри. му бил одземен.

Во Гостивар пак, околу 18 часот и 10 минути, на улица „Живко Брајковски“ , полициски службеници на ОВР Гостивар лишиле од слобода 42 годишен жител на гостиварска Долна Бањица, кој претходно извршил кражба во возило и при тоа одзел женска чанта со повеќе предмети. Украдените работи биле вратени на сопственикот, а против лицето ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Од СВР и информација за пронајдена 17 годишна девојка во Тетово, која од нејзиниот татко на 18-ти декември годинава била пријавена дека се оддалечила од дома. Девојката му е предадена на родителот.

Ковид полицискиот билтен за последното деноноќие евидентира 63 казни за неносење маски, 35 во Тетово и 28 во Гостивар. Нови решенија за изолација Државниот санитарен и здравствен инспекторат изготвил на 42 лица од Гостивар, а контроли им биле извршени на ТЕ-510 и ГВ-364 лицa со вакви решенија. При тоа не било констатирано непочитување на издадените решенија.

Материалы по теме:

Затворен угостителски објект во тетовско, сопственикот приведен
Затворен угостителски објект, сопственикот и двајца гости приведени, откриени странски државјанки. Ваков е епилогот од синоќешната акција што околу 22 часот и 30 минути ...
Петмина осомничени за грабеж на 1,8 милиони денари од банкмат во Гостивар
Грабежот во декември на околу 30 илјади евра од банкомат поставен во маркет на ул. „Илинденска“ во Гостивар се случувал како по филмско сценарио.  ...
Мотоциклисти: Речиси секој ден казни за неносење заштитна опрема
Летниот период е време кога голема е фреквентноста на мотоциклисти на тетовско-гостиварското подрачје. Сообраќајниот метеж е секојдневна слика во овој регион, а движењето на ...
Гоце Јанкулоски именуван за нов началник на СВР Тетово
Секторот за внатрешни работи Тетово доби нов началник. За прв човек на секторот е поставен 47 годишниот Гоце Јанкулоски од тетовска Брвеница. Новиот началник ...
Заменик министерката за внатрешни работи во посета на СВР Тетово
Заменик министерката Славјанка Петровска го посети секторот за внатрешни работи Тетово. Таа истакна дека од раководството била запознаена со безбедносната состојба на подрачјето на ...