Спорт

  

Карате-клубот „Тигар 2003“ од тетовско Беловиште свечено одбележа 20 години постоење

Карате-клубот „Тигар 2003“ од тетовско Беловиште свечено го прослави 20-годишниот јубилеј од основањето. Клубот низ изминативе две децении е расадник

  

Одржано финалето на турнирот во мал фудбал „Тетово 2023“

Во спортската сала на Гимназијата „Кирил Пејчиновиќ“ во Тетово, се одржа финалето на турнирот во мал фудбал „Тетово 2023“. Турнирот

  

Ветераните на ФК „Тетекс“ ги пречекаа ветераните на ФК „Раднички“ од Ниш во Тетово

Ветераните на фудбалскиот клуб „Тетекс“ изминатава сабота во Тетово им беа домаќини на ветераните на фудбалскиот клуб „Раднички“ од Ниш.

  

Oтворен меморијален фудбалски турнир во Брвеница

Вчера на стадионот во Брвеница беше отворен првиот меморијален фудбалски турнир со учесници од сите десет населени места во општината.

  

Резиме на сезоната за ФК Тетекс

На прес конференција Управниот одбор на Фудбалскиот клуб Тетекс ги сумираше успесите кои ги постигна клубот во изминатава сезона и

  

Двајца тетовчани на Специјалната олимпијада во Берлин

Двајца тетовчани дел од тимот од Македонија кој ќе земе учество на годинешните Светските олимписки игри за лица со попреченост.

  

41 искачување на Титов Врв на 28 мај

По 41-ви пат овој викенд ќе се одржи традиционалното искачување на Титов Врв на Шар Планина, во организација на Планинарскиот

  

Жените се рамноправни со мажите, па и во фудбалот

Долги години во женскиот фудбал, сега тренер на Женската фудбалска репрезентација, Сузана Синадиноска, пред камерата на Кисс и Менада, открива

  

Сјајот на Шарпланинскиот куп (не)згасна

Во изминативе 10 години од кога не се одржува Шарпланинскиот куп, немало посериозни иницијативи за возобновување. И додека државата нема

  

Потпишан договор за спонзорство помеѓу ФК Тетекс и Dream living – Тетово

Изминатава сабота Управниот одбор на фудбалскиот клуб Тетекс и компанијата Дрим ливинг од Тетово потпишаа договор за спонзорство. Од ФК

  

Попова Шапка беше домаќин на државното првенство во сноуборд и ФИС Сноуборд Куп 2023

На 7-ми и 8-ми февруари Попова Шапка беше домаќин на државното првенство во сноуборд на Македонија и ФИС Сноуборд Куп

  

Нова сезона на Попова Шапка, за време на викендот ќе има дневно и ноќно скијање, забави и слични настани

Маглата не ги спречи посетителите од најразлична возраст денес да дојдат на скијачкиот центар Попова Шапка, а најавата за убаво

  

Стартува новата скијачка сезона на Попова-Шапка

Утре официјално стартува новата скијачка сезона на Попова-Шапка. Од раководството на Центарот велат дека се е подготвено. Ски – лифтовите

  

Tрибина со новото раководство на фудбалскиот клуб Тетекс

Новоформираниот управен одбор на ФК Тетекс вчеравечер во Тетово, огранизираше трибина со цел да се запознае бизнис-секторот од Тетово и

  

ФК Тетекс со подновен состав ги започна подготовките за серијата нови натпревари во втората лига

ФК Тетекс со подновена екипа ги започна подготовките за серијата нови натпревари во втората лига. Утрово со прозив на новите

  

ЖФК Љуботен ги руши табу темите дека понежниот пол не е за фудбал

Тетовскиот клуб Љуботен ги руши табу темите дека понежниот пол не е за фудбал. Фудбалерките ја освоија шампионската титула во

  

Иницијатива за создавање спортско друштво Љуботен

Иницијативата е со цел да се здружат сите спортско-рекреативни друштва кои дејствуваат под името љуботен во Тетово во една целина.

 

Во Тетово се одржаа државни натпревари во одбојка

Во салата на ОУ „Гоце Делчев“ во Тетово денес се одржаа државни натпревари во одбојка, во женска конкуренција. Се натпреваруваа