Тачи – ИВЗ и Бујар Османи се виновни за растот на бројот на заразени со КОВИД 19


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

Бујар Османи и Исламската верска заедница се виновни за зголемениот број на заразени со коронавирус, рече лидерот на ДПА Мендух Тачи на денешната пресс конференција.

Тачи смета дека вицепремиерот Бујар Османи како и ИВЗ направиле огромен притисок да се отворат џамиите, затоа и бројката со новозаразени со КОВИД 19 последниве десетина дена енормно расте.Тој даде апел во овој втор бран максимално да се почитуваат здравствените препораки.

Тој одговараше на новинарски прашања поврзани со регионов. Рече дека со изборот на Хоти за нов премиер на Косово, ќе се надмине политичката криза во оваа земја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *