Традицијата продолжува – избор на Велигденско јајце преку интернет


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Традицијата продолжува – по стапките на телевизија „Кис“ која 24 години го организираше изборот на најубаво Велигденско јајце, и телевизија „Кис и Менада“ годинава, за најголемиот празник на православните христијани Велигден, ќе го реализира изборот, но овојпат преку социјалните мрежи.

„Изборот на најубаво Велигденско јајце телевизија Кис го реализираше 24 години. Тоа предизвикуваше огромен интерес кај граѓаните, особено децата се радуваа кога ќе дојдеа во просториите на телевизијата и ќе го покажеа сработеното. Сето тоа немаше да се оствари без поддршката на локалните компании и бизниси кои како награда секогаш нудеа дел од своите производи и услуги“, вели Данијела Билбилоска, новинар во ТВ „Кис и Менада“, која повеќе години била дел од проектот на ТВ „Кис“.

Граѓаните, особено дечињата, ќе имаат можност да ја покажат својата креативност и да го презентираат нивното Велигденско јајце од дома, заради вонредната состојба со коронавирусот. Тоа ќе може да го сторат со испраќање на фотографии и видеа на „Фејсбук“ страницата на „Кис и Менада“.

„Годинава, изборот ќе се реализира преку социјалните мрежи, телевизија Кис и Менада продолжува со традицијата. Заради вонредната состојба, гледачите ќе може да не следат на социјалните мрежи и да учествуваат во изборот“, истакнува Билбилоска

Гледачите ќе можат да ги следат сите информации и детали поврзани со изборот и наградите на „Фејсбук“ страницата на телевизија „Кис и Менада“.

Материалы по теме:

Тетовци: Постојано е загадено – и преку ден и навечер
Градот под Шара веќе со години е еден од најзагаднеите градови во земјава, но и во светот. Присуството на штетните ПМ 10 честички во ...
25 песнички за 25 години „Јаболчиња“
Под заштитни наски, мерење температура на самиот влез и дезинфекциски средства - за прв пат „Јаболчиња“ се одржа на отворено - 25 годишнината од ...
Нема гужва пред пошта, но се уште има пред банките
Конечно почна да работи поштата во Тетово, за да можеме да си ги платиме сметките. Претходно чекавме дури по 5 часа - велат Тетовци ...
Тетовци се уште не размислиле дали ќе се вакцинираат
200 илјади вакцини се очекува да пристигнат месецов во земјава. Вчера беше потпишан договорот за набавка на вакцини од кинескиот производител „Синофарм“. Многу земји ...
„Турски документи за историјата на Македонија, пописи од 19 век – Скопски Санџак, Тетовска Каза“
„Турски документи за историјата на Македонија, пописи од 19 век - Скопски Санџак, Тетовска Каза“ - вака е наречена книгата на авторите д-р Музафер ...