Трибина на Унија на млади на ВМРО ДПМНЕ во Гостивар


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Вчеравечер во Гостивар се одржа трибина во организирација на Унијата на млади сили на ВМРО ДПМНЕ. Учесниците потенцираа дека младите иднината треба да ја гледаат во својата земја, а не надвор од неа.

Каква е иднината на младите во Македонија и што треба да се преземе за да се спречи иселувањето? Ова беа темите на кои се дискутираше на трибината во Гостивар.

Пратеничката од Гостивар, Дафина Стојаноска потенцираше дека младите се движечката сила во општеството и мора да им се даде шанса да ги покажат своите квалитети.

„ВМРО-ДПМНЕ како конзервативна партија секогаш се залага за негување на семејните вредности. Младите треба да ја гледаат својата иднина овде, во Македонија, а не надвор од неа, како што се случува. За да им се обезбедат услови и да им се пружи шанса да успеат во својата родна земја, државата треба да ја води партија што се грижи за доброто и интересите на младите и сите граѓани, а не некој што води демотивирачки и деструктивни политики.“, рече Стојаноска.

На трибината во Гостивар свое обраќање имаше Иванка Василевска, член на Извршниот комитет на ДМПНЕ, која нагласи дека партијата се бори за интересите на земјава и дека секој што сака да се придружи во таа мисија е добредојден.

Материалы по теме:

Буџетот на Гостивар во првиот квартал реализиран со над 20%
Буџетот на Општина Гостивар во првите три месеци од годинава е реализиран со над 20%. Надлежните од Секторот за финансии ја оценуваат реализацијата како ...
Сведоштво на гостиварец, преживеан патник во несреќата кај Ласкарци
Триесет и едногодишниот Јетон Исмаили од Гостивар, е еден од преживеаните патници во страотната автобуска несреќа од 13 февруари, лани. Една година по трагедијата што ја ...
Дваесет и седум годишната Моника Ѓорѓевиќ е „Вешта жена 2020“ во Гостивар
Викендов во Гостивар по осми пат се одржа манифестацијата Вешта жена, настан кој ги собира припадничките на понежниот пол на едно место, со цел ...
Гостивар се вклучува во Европската недела на мобилност
Гостивар се приклучува кон одбележувањето на Европската недела на мобилност, чија цел е да се подигне свеста на граѓаните во борбата против аерозагадувањето - ...
Библиотеката во Гостивар ги става книгите во карантин пред повторно да ги издава
Ковид пандемијата наметна нови правила во работењето на градската библиотека во Гостивар. Освен вообичаените протоколи за заштита кои подразбираат носење маски, дезинфекција и ред ...