ФК Ренова ги продолжи договорите со 8 фудбалери


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

Екипата на Ренова откако го продолжи договорот со Стручниот штаб на чело со тренерот Бујар Исљами, ги продолжи договорите и со 8 фудбалери. Гафури, Бурим Садики, Велија, Фетаи, Селмани, Мишковски, Абдула и Нехар Садики ќе останат во редовите на гипсарите од Џепчиште уште најмалку една сезона. Раководството на Ренова со овој потег почнува да ја комплетира екипата која летово ќе настапи во квалификациите за Лигата на Европа, воедно и во новата сезона во првата македонска фудбалска лига.