ФК Тетекс со 8 нови фудбалери ги започна подготовките


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5061

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4777

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Фудбалерите на Тетекс веќе втор ден активно се подготвуваат за продолжението од сезоната во Третата Македонска фудбалска лига – Запад. Откако клубот избра ново раководство и беше поставен нов Стручен штаб, во Тетекс пристигнаа дури 8 нови фудбалери. Најзвучно име помеѓу новите фудбалери е Леон Најдовски, поранешниот младински репрезентативец на Македонија, кој во Тетово пристигна од редовите на прилепска Победа. Големо засилување треба да биде и искусниот Леонард Калаба, кој пристигна од ФК Гостивар, како и голманот Амир Јашар од ФК Скопје. Покрај овие фудбалери, нови имиња се и Роберт Димитриески од ФК Љуботен, како и четворицата фудбалери кои пристигнаа од ФК Трабзонспорт од Горна Бањица: Владимир Секуловски, Амир Бислими, Ердин Беќири и Газменд Љоки.

Тренинзите на фудбалерите на Тетекс се одвиваат на терените во Брвеница и Јегуновце, а од следната недела предвидено е и одигрување на неколку контролни натпревари.

Првенството во 3. лига – Запад ќе започне во втората половина на месец март.

Материалы по теме:

Тетовецот Мирослав Атлески ја пренесува состојбата со Ковид-19 во Норвешка
Тетовецот Мирослав Атлески, кој во својата кариера настапуваше за Тетекс и Силекс, а во моментов е играч и помочник тренер во петтата лига на ...
ФК Тетекс: Ново раководство и нов Стручен штаб
Фудбалскиот клуб Тетекс од Тетово зимската пауза ја искористи да назначи ново раководство. Во новиот Управниот одбор останаа дел од членовите од претходното раководство, ...
ЖФК Љуботен ги започна подготовките
Женскиот Фудбалски Клуб Љуботен од Тетово ги започна подготовките за пролетниот дел од Првата Женска МФЛ. Сите фудбалерки кои настапуваа во пролетниот дел се ...
Дарко Савески ја пренесува состојбата со Ковид-19 во Германија
Поранешниот фудбалер на Тетекс, Ренова и голем број на други клубови, Дарко Савески, ја пренесува состојбата во Германија. https://www.youtube.com/watch?v=RxnM9p7yUGc
Шкендија и Жуниор официјално ја прекинаа соработката
Бразилскиот фудбалер за врска, Жуниор и ФК Шкендија официјално потврдија дека спогодбено ја раскинаа соработката. Бразилецот во Тетово пристигна пред 5 години од битолски ...