Четири нови засилувања во ОК Универзитет Тетово


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Раководството на Одбојкарскиот клуб Универзитет Тетово со неколку репрезентативни засилувања најавува атак на освојување на титулите во првенството и купот на Македонија.

Клубот есенскиот дел од сезоната заврши на 4-тата позиција, но со неколкуте нови одбојкари сигурно е дека ќе се вмеша во борбата за трофеите на македонската одбојкарска сцена.

Благодарност во раководството на Државниот Универзитет во Тетово за поддршката која ни ја дава и што му овозможи на градот да има квалитетни одбојкарски клубови. – изјави Претседателот на ОК Универзитет Тетово, Елмедин Амети.

Нови имиња во редовите на тетовскиот прволигаш се македонските репрезентативци Клопчевски и Стошиќ, потоа репрезентативецот на Косово, Адриатик Бериша, како и репрезентативецот на Колумбија, Иван Андрес Хуртадо Мина.

Имаме квалитетна екипа и сакам да ги освоиме и првенството и купот на Македонија. – рече новиот одбојкар на Универзитет Тетово, колумбискиот репрезентативец, Иван Андрес Хуртадо Мина.

Соработката со Универзитет Тетово ја продолжи и репрезентативецот Дарко Ангеловски, кој слично како и Претседателот на клубот, не ги крие амбициите за оваа сезона.

Се договоривме да ја продолжиме соработката уште најмалку за оваа полусезона. Доведовме квалитетни засилувања и амбициите ни се да се вмешаме во борбата за трофеите. – изјави Дарко Ангеловски, одбојкар на Универзитет Тетово

Во следниот период се најавени и нови одбојкари кои ќе му пристапат на Универзитет Тетово, со што клубот и дефинитивно ќе се вмеша во борбата за трофеите.

Материалы по теме:

Претседателот на ОФМ, Петар Јовановски, гостин во Спортски преглед
Одбојкарските првенства на Македонија, слично како и во останатите спортови, се во комплетен прекин и сеуште е неизвесно нивното продолжување. Актуелната состојба и плановите ...
Владимир Бојиќ нов одбојкар на Универзитет Тетово
Одбојкарскиот клуб Универзитет Тетово во своите редови го доведе и петтото засилување овој зимски преоден рок. 30 годишниот репрезентативец на Црна Гора, Владимир Бојиќ, ...
Дејан Симовски гостин во Спортски преглед на К&М ТВ
Поранешниот Македонски одбојкарски репрезентативец и интернационалец, а сега тренер и играч на ОК Универзитет Тетово, Дејан Симовски, беше гостин во Спортскиот преглед на К&М ...
ОК „Универзитет Тетово“ со големи амбиции
Одбојкарскиот клуб Универзитет Тетово актѕивно се подготвува за продолжението на првата одбојкарска лига. За таа цел од клуб беа ангажирани неколку квалитетни одбојкари, од ...