Ѓока: Квалитетно се засиливме


Deprecated: WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 5062

Notice: Undefined variable: arkrp in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 435

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Deprecated: ark_content_rss is deprecated since version 2.9! Use the_content_feed instead. in /home/kissmenada/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: Undefined variable: excerpt in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 521

Фудбалерите на Шкендија веќе 10-тина дена активно се подготвуваат за продолжението од прволигашката сезона. Тие тренираат на терените во Тетово и тетовско, а така ќе биде се до 22-ри месецов кога екипата ќе замине на подготовки во турскиот туристички центар Анталија. Од клубот си заминаа 5 фудбалери, додека пристигнаа 4. Тренерот Ернест Ѓока е задоволен од досега сработеното, но и од ангажманот на Далку, Ахмеди, Нето и Кривак, од кои се очекува да го подигнат нивото на играта на Шкендија.

„Внимателно ги селектиравме новите играчи и верувам дека со нив ќе бидеме посилни во пролетниот дел. Екипата има победнички менталитет и на секој натпревар размислува само на победа. Можевме да донесеме уште нови фудбалери, но мислам дека ја исполнивме целта и донесовме квалитетни фудбалери на оние позиции каде што ни беа потребни. Задоволен сум од досегашниот тек на подготовките, а главниот дел ќе следува во Анталија, каде ќе одиграме и неколку контролни натпревари. Се надевам дека на пролет ќе ја намалиме предноста на Вардар и на крајот ќе завршиме на првото место“ – ни изјави тренерот на ФК Шкендија, Ернест Ѓока.

Екипата на Шкендија есенскиот дел од првенството го заврши на втората позиција на табелата со заостанување од 8 бодови позади лидерот Вардар.

Материалы по теме:

Дарко Савески ја пренесува состојбата со Ковид-19 во Германија
Поранешниот фудбалер на Тетекс, Ренова и голем број на други клубови, Дарко Савески, ја пренесува состојбата во Германија. https://www.youtube.com/watch?v=RxnM9p7yUGc
Ќумбев и Атлески гости во Спортски преглед на К&М ТВ
Претседателот на Синдикатот на фудбалери на Македонија, Панче Ќумбев, и поранешниот фудбалер на Тетекс и Силекс, Мирослав Атлески, беа гости во Спортскиот преглед на ...
Шкендија и Жуниор официјално ја прекинаа соработката
Бразилскиот фудбалер за врска, Жуниор и ФК Шкендија официјално потврдија дека спогодбено ја раскинаа соработката. Бразилецот во Тетово пристигна пред 5 години од битолски ...
ЖФК Љуботен ги започна подготовките
Женскиот Фудбалски Клуб Љуботен од Тетово ги започна подготовките за пролетниот дел од Првата Женска МФЛ. Сите фудбалерки кои настапуваа во пролетниот дел се ...
Фудбалските второлигаши бараат помош од државата
17 од 20 второлигашки екипи од двете групи, Исток и Запад се обратија во Владата на Македонија и државните институции со барање за еднократна финанска помош. Фудбалските второлигаши, како ...