1. МФЛ: Шкендија во водство со +4


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

Резултати и стрелци – 1. МФЛ, 7. коло

Пелистер – Шкендија 1-3
(5’ пен. Ѓорѓи Танушев – 23’ Ваљон Ахмеди, 69’ Љупчо Дориев, 86’ пен. Бесарт Ибраими)

Ренова – Македонија ЃП 1-3
(90’ Алуш Гавазај – 11’ Филип Петров, 41’ пен. Сефер Емини, 90+4’ Арби Воша)

Академија Пандев – Силекс 1-0
(78’ пен. Кире Маркоски)

Струга – Шкупи 2-0
(15’ 59’ Нијаз Лена)

Вардар – Беласица 3-1
(6’ Мартин Мирчевски, 16’ Милован Петровиќ, 79’ Филип Петковски – 56’ Робсон да Силва)

Борец – Работнички 0-0

Табела:
1. Шкендија 17
2. Шкупи 13
3. Македонија ЃП 13
4. Борец 12
5. Струга 11
6. Силекс 10
7. Работнички 10
8. Вардар 10
9. Пелистер 9
10. Академија Пандев 6
11. Ренова 5
12. Беласица 0