1. МФЛ: Шкендија и Ренова започнаа со нерешени резултати


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

1.лига, 1. коло
Резултати и стрелци:

Шкупи 1927 – Шкендија 2-2
(Дембо 6′ 45′ – Дориев 60′, Ахмеди 66′)

Ренова – Струга ТЉ 0-0

Беласица – Силекс 0-6
(Ивановски 47′, Ѓорѓиев 59′, Ристов 70′ 84′, Ѓуриќ 88′, Костовски 90+2′)

Пелистер – Академија Пандев 1-0
(Хот 10′)

Македонија ЃП 1932 – Работнички 2-1
(Божиновски 40′, Адем 90+2′ – Тодоровски 55′)

Вардар – Борец 1919 0-1
(Радовиќ 2′)