1. МФЛ, 11. коло: Локалното дерби за Шкендија


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

Шкендија го доби локалното дерби со Ренова со 3-1 и се зацврсти на врвот на табелата, со оглед на тоа дека Шкупи одигра само 2-2 против Работнички.

Резултати и стрелци – 1. МФЛ, 11. коло:

Ренова – Шкендија 1-3
(66′ пен. Ремзифаик Селмани – 4′ Енсар Љума, 42′ Јан Кривак, 83′ пен. Бесарт Ибраими)

Силекс – Македонија ЃП 0-3
(51′ Фернандињо, 77′ Кристијан Филиповски, 90′ Абдул Калид)

Работнички – Шкупи 2-2
(13′ Лука Станковски, 61′ Николче Шаркоски – 28′ Илирид Адеми, 49′ Бианор)

Академија Пандев – Беласица 1-2
(11′ пен. Ѓорѓи Стоилов – 41′ Зоран Митевски, 66′ Стефан Сулев)

Борец – Пелистер 3-0
(26′ 77′ Марјан Ристовски, 85′ Дарио Десниќ)

Струга – Вардар 2-2
(25′ Дејан Цветаноски, 27′ Клисман Цаке – 45′ пен. Дарко Мицевски, 90+8′ Дејан Блажевски)