1. МФЛ, 5. коло – резултати и стрелци

Резултати и стрелци – 1. МФЛ, 5. коло

Беласица – Шкендија 0-3
(54′ Еннур Тотре, 83′ 86′ Бесарт Ибраими)

Ренова – Работнички 0-1
(78′ Петар Петковски)

Борец – Академија Пандев 2-0
(70′ Фернандо Силва, 78′ Никола Прелчец)

Вардар – Шкупи 1-0
(52′ Матеј Цветаноски)

Пелистер – Македонија ЃП 0-0

Струга ТЉ – Силекс 2-0
(77′ Нијаз Лена, 89′ Филип Миленковски)