1. МФЛ, 6. коло: Шкендија останува лидер


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

Резултати и стрелци – 1. МФЛ, 6. коло

Шкендија – Академија Пандев 2-1
(38′ 74′ пен. Бесарт Ибраими – 79′ Сашко Пандев)

Шкупи – Ренова 4-3
(1′ Дарбо Дембо, 33′ Јакуп Бериша, 74′ Фатјон Јусуфи, 90+5′ Да Силва Нето – 5′ пен. Ален Јашароски, 42′ Арбер Шала, 65′ Артан Велиу)

Силекс – Борец 1-2
(21′ Срѓан Драшковиќ – 63′ Оливер Стоименовски, 90+3′ Ѓорѓи Ѓорѓиев)

Работнички – Струга 1-1
(87′ Милош Тошески – 78′ Дејан Цветаноски)

Македонија ЃП – Вардар 2-1
(2′ 45+1′ Абдул Калид – 12′ Стефан Лазаревиќ)

Беласица – Пелистер 0-2
(10′ Алдаир Нето, 60′ Љавдрим Фазлију)

Табела:
1.Шкендија 14
2.Шкупи 13
3.Борец 11
4.Силекс 10
5.Македонија ЃП 10
6.Пелистер 9
7.Работнички 9
8.Струга 8
9.Вардар 7
10.Ренова 5
11. Академија Пандев 3
12.Беласица 0