1. МФЛ, 8. коло: Идентични 1-1 за Шкендија и Ренова


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

Резултати и стрелци – 1. МФЛ, 8. коло

Шкендија – Силекс 1-1
(25′ Бесарт Ибраими – 44′ Стефан Ѓуриќ)

Беласица – Ренова 1-1
(29′ Александар Милушев – 90+4′ (пен.) Ален Јашароски)

Пелистер – Вардар 1-1
(90′ АГ Чарлестон – 32′ Матеј Цветаноски)

Шкупи – Борец 3-0
(53′ 70′ (пен.) Дарбо Дембо, 83′ Илирид Адеми)

Работнички – Академија Пандев 0-0

Македонија ЃП – Струга 2-0
(61′ (пен.) Сефер Емини, 80′ Абдул Калид)