1. МФЛ, 9. коло: Шкендија со 5-1 го совлада Вардар


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

Екипата на Шкендија со убедливи 5-1 го совлада Вардар на гостински терен, во дербито на 9. коло од ПМФЛ.

Резултати и стрелци – 1. МФЛ, 9. коло:

Вардар – Шкендија 1-5
(12′ Јован Поп Златанов – 15′ Флорент Рамадани, 40′ 86′ (пен.) Валон Ахмеди, 61′ Бесарт Ибраими, 81′ Еннур Тотре)

Ренова – Пелистер 0-0

Борец – Македонија ЃП 2-1
(85′ Оливер Пеев, 90′ Ѓорѓи Ѓорѓиев – 90+5′ Фернандињо)

Струга – Беласица 3-0
(7′ (пен.) Нијаз Лена, 9′ Филип Миленковски, 69′ Флорент Османи)

Академија Пандев – Шкупи 0-1
(79′ Дарбо Дембо)

Силекс – Работнички 4-3
(29′ (пен.) 78′ (пен.) Иван Ивановски, 50′ Денис Ристов, 90+4′ Бурхан Мустафов – 53′ Милош Тошески, 74′ Лука Чумич, 83′ (пен.) Стефан Јевтоски)