2. лига – Запад, 14. коло: Гостивар подобар од Дрита, Тетекс поразен од лидерот Скопје


Notice: Undefined variable: args in /home/kissmenada/public_html/wp-content/plugins/opt_v189srq/ark-relatedpost.php on line 371

Екипата на Гостивар го доби локалното дерби со Дрита со 2-1 и останува шест бодови позади Скопје, кој во ова коло беше подобар од Тетекс исто така со 2-1.

Резултати и стрелци – 2. МФЛ – Запад, 14. коло:

Гостивар – Дрита 2-1
(58 Малиќ Белули, 90+2 Христијан Кировски – 30 Амир Алији)

Тетекс – Скопје 1-2
(40 пен. Лазар Пеев – 8 Изет Ајрулаху, 78 Иво Јанакиевски)

Кадино – Вардар Ф. 1-1
(85 пен. Никола Трипуновски – 90+5 Шпенд Асани)

Кораб – Велешта 0-1
(87 Ермир Нура)

Охрид – Влазрими 1-0
(56 Александар Целески)

Табела:
1. Скопје 33
2. Гостивар 27
3. Велешта 26
4. Охрид 22
5. Влазрими 22
6. Кораб 21
7. Кадино 15
8. Вардар Ф. 13
9. Дрита 7
10. Тетекс 7