Home

Регионални вести

Уништени реквизити во новото шеталиште покрај Вардар во Гостивар

Неубава и разочарувачка глетка во новиот спортско-рекреативен центар покрај Вардар во Гостивар. Викендов што измина, несовесни поединци уништиле неколку од

50 до 60% од брзите ковид тестови во Гостивар со позитивен резултат

Во гостиварскиот регион, како и во поголемиот дел од земјава ширењето на коронавирусот периодов не стивнува. Матичните лекари бараат термин

Наплив на позитивни пациенти за анализи во Лабараторијата на Здравствен дом во Гостивар

Тимот од Лабараторијата на Здравствениот дом во Гостивар со полни раце работа. Откако се воведоа анализите на Д-Дмери за корона

Протест на сточари од полошкиот регион поради неисплатени субвенции

Сточари од Полог, како и од кичевскиот и дебарскиот регион,  излегоа на мирен протест да го искажат својот револт, поради

Министерството за внатрешни работи спроведува засилени акциски контроли на патиштата

Откриени и законски санкционирани се 148 прекршоци во рамки на вчерашната акциска контрола за брзина на подрачјето на СВР Тетово,

Завршницата од одбојкарскиот Куп на Македонија во Струмица

Завршницата од одбојкарскиот Куп на Македонија во машка и женска конкуренција ќе се одигра викендов во спортската сала Парк во

РЕГИОНАЛНИ ВЕСТИ

 

Уништени реквизити во новото шеталиште покрај Вардар во Гостивар

Неубава и разочарувачка глетка во новиот спортско-рекреативен центар покрај Вардар во Гостивар. Викендов што измина, несовесни поединци уништиле неколку од

 

50 до 60% од брзите ковид тестови во Гостивар со позитивен резултат

Во гостиварскиот регион, како и во поголемиот дел од земјава ширењето на коронавирусот периодов не стивнува. Матичните лекари бараат термин

 

Наплив на позитивни пациенти за анализи во Лабараторијата на Здравствен дом во Гостивар

Тимот од Лабараторијата на Здравствениот дом во Гостивар со полни раце работа. Откако се воведоа анализите на Д-Дмери за корона

 

Протест на сточари од полошкиот регион поради неисплатени субвенции

Сточари од Полог, како и од кичевскиот и дебарскиот регион,  излегоа на мирен протест да го искажат својот револт, поради