Двајца тетовци преку видео покажаа колку им е тешко на лицата со посебни потреби да се движат низ тетовските улици

Сакајќи да покажат колку им е тешко на лицата со посебни потреби да се движат со количка низ тетовските тротоари

Read more

Физички напади, приведени лица и повреден работник се случувањата регистрирани во полицискиот билтен

52-годишен гостиварец вчера пријавил дека неговиот малолетен син и уште еден ученик, негов другар, биле физички нападнати од неколку други

Read more

Викендов во Тетово се одржа традиционалната манифестација Светосавска вечер

Прославата на празникот Свети Сава, преку манифестацијата Светосавска вечер традиционално во Тетово, ја организираше Српската заедница во Македонија, Регионален одбор

Read more

Крводарителна акција во Службата за трансфузиологија денес до 19 часот

Првата градска крводарителна акција денес беше организирана во Службата за трансфузиологија при Клиничката болница во Тетово. Расте свеста кај населението

Read more
Powered by Live Score & Live Score App