Во болницата во Гостивар хоспитализирани се 54 ковид пациенти

Есенскиот бран кој резултира со зголемување на бројот на новозаразени со коронавирус во Гостивар ги полни болничките одделенија предвидени за

Read more

Грипот и настинките го зголемија интересот за тестирање во Гостивар

ВоГостивар се бара ковид тест повеќе. Симптомите на сезонскиот грип и настинките се слични со оние на коронавирусот, па граѓаните

Read more

Почина архиерејскиот намесник протоереј ставрофор Боге Богојески

Тажна вест за Гостивар и православните верници. Ноќеска во 58-мата година од животот, ненадејно почина протоереј ставрофор Боге Богојески, архиерејски

Read more

Конзерваторскиот центар во Гостивар реализира 4 проекти за заштита културното наследство

Конзерваторскиот центар во Гостивар и покрај ковид пандемијата ја заокружува 2020-та успешно. Во тек е реализација на четири проекти предвидени

Read more

Во градинките во Гостивар нема случаи на коронавирус, во училиштата 26 заразени

Во екот на пандемијата и секојдневните загрижувачки бројки на новозаразени со коронавирус, добрата вест за Гостивар доаѓа од детските градинки.

Read more

Во Полог над 2.200 граѓани се во изолација со решение

Во полициските контроли на лицата во изолација на полошкото подрачје во последното деноноќие, не биле констатирани непочитувања. Според податоците од

Read more
error: Content is protected !!