Таравари ги повика гостиварци да ги почитуваат препораките и да не се крева паника

Општина Гостивар заедно со Врапчиште и Боговиње формираше Кризен штаб за координирање на активности и мерки против Ковид 19. На

Read more

Истече домашната изолација за 11-те лица во Гостивар – немаат симптоми, не се ризик

Никој од единаесетте лица од Гостивар кои беа ставени во домашна изолација по доаѓање од Италија, не развил симптоми на

Read more

Младите каратисти кои се закитија со медали беа на прием кај Таравари

Младите каратисти од клубот „Асиарт“ од Гостивар кои освоија медали на неодамнешното Државно карате првенство за деца беа на прием

Read more

Во Гостивар нема заразени со корона, 11 лица се во домашна изолација

Бројката на заболени од опасниот коронавирус во Македонија се искачи на седум. Здравствените екипи кои ги следат тековите на гостиварското

Read more

Гостиварски театар ја подготвува претставата „Полковникот птица“

Актерската екипа на Гостиварски театар ја одржа првата читачка проба на претставата „Полковникот птица“, со која ќе ја стартува 2020-та

Read more

Секторот за образование алармира на недостиг на учебници во училиштата во Гостивар

Недостигот на учебници во основните и во средните училишта е загрижувачки и Министерството итно мора да преземе мерки, потенцираа денес

Read more

Советот на Гостивар изгласа буџетски одлуки и доделување пари за спортски клубови

Општина Гостивар бележи рекордни показатели на реализација на буџетот за 2019-та година, а ваквиот тренд продолжува и во првите месеци

Read more
Powered by Live Score & Live Score App