Специјалниот претставник на Обединетото Кралство за Западен Балкан, Сер Стјуарт Пич, во посета на РСМ  

Специјалниот претставник на Обединетото Кралство за Западен Балкан, Сер Стјуарт Пич, денеска заедно со министерката за одбрана Славјанка Петровска, беше

Прочитај повеќе

Посета на студенти во тетовскиот суд на Европскиот ден на граѓанската правда

Културно-уметничкото друштво „Извор“ од Јегуновце, изминатава сабота во Центарот за култура „Иљо Антески-Смок“ во Тетово, го одржа својот годи На

Прочитај повеќе

Тетовец со реакција дека го пријавил инцидентот со бездомните кучиња, по прозивката од градоначалнкот

По саботната прес-конференција на тетовскиот градоначалник, Биљал Касами, во врска со видеото кое вирално се прошири, а на кое се

Прочитај повеќе

КУД „Извор“ од Јегуновце со годишен концерт пред тетовци

Културно-уметничкото друштво „Извор“ од Јегуновце, изминатава сабота во Центарот за култура „Иљо Антески-Смок“ во Тетово, го одржа својот годишен концерт.

Прочитај повеќе

Изложба на пастели и промоција на монографија од Павле Кузманоски

Ликовниот уметник, тетовецот Павле Кузманоски, вчеравечер пред тетовската јавност ја претстави колекцијата слики изработени во пастел-техника со наслов „Девојки и

Прочитај повеќе