„Отворен кабинет” на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски

Во Секторот за внатрешни работи Тетово, денеска беше реализиран уште еден „Отворен кабинет” на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Прочитај повеќе

Касами на прес конференција побара одговори и за бизнис здeлките на внукот на Ахмети

Лидерот на Движењето БЕСА, Биљал Касами, не верува дека Обвинителството ќе биде непристрасно во случајот со струшкиот градоначалник, Рамиз Мерко,

Прочитај повеќе

Карате-клубот „Тигар 2003“ од тетовско Беловиште свечено одбележа 20 години постоење

Карате-клубот „Тигар 2003“ од тетовско Беловиште свечено го прослави 20-годишниот јубилеј од основањето. Клубот низ изминативе две децении е расадник

Прочитај повеќе