Седница Гостивар: ДУИ и Алијанса се контрираа за трошењето на јавните пари

Денешната седница на Советот на Општина Гостивар помина во знакот на контрирање меѓу опозициската ДУИ и Алијанса за Албанците, која

Read more

Воспитувачка од градинка во Гостивар позитивна на корона, 10 деца се во изолација

Регистриран е прв случај на коронавирус во детските градинки во Гостивар. Се работи за воспитувачка, која резултатите од тестирањето ги

Read more

Се пополнува инфективно во Гостивар, состојбата со ковид секојдневно се менува

Најголемиот дел од новите случаи на заразени со коронавирус во регионот на Гостивар се од семејни кластери. Лекарите ги загрижува

Read more

ГАКУД „Браќа Ѓиноски“ прослави 70 години постоење

Градското аматерско културно уметничко друштво „Браќа Ѓиноски“ од Гостивар, годинава прославува седум децении јубилеј и мисија на негување и промоција

Read more

Вонредни анализи на водата во Гостивар: Бактерии нема, но водата не била хлорирана

Зголемениот број на граѓани со стомачни тегоби изминатите денови во Гостивар, ги мобилизираше службите во Центарот за јавно здравје да

Read more

Координативен состанок во Гостивар пред стартот на новата учебна година

Новата учебна година стартува утре. На гостиварска територија согласност за настава со физичко присуство добиле само неколку училишта во селата,

Read more
error: Content is protected !!