Ракомет: Австрија – Македонија 32-28

Ракометната репрезентација на Македонија забележа тежок пораз од домаќинот Австрија во рамки на третото коло на Европското првенство. Конечниот резултат

Read more

Ракомет: Македонија – Украина 26-25

Македонската ракометна репрезентација со победа го започна настапот на 14-тото Европско првенство. Нашата репрезентација синоќа многу потешко од очекувано ја

Read more